Pożegnanie bocianów- festyn integracyjny !

W piątkowe popołudnie, 18 sierpnia, w gościnnej atmosferze Dworu Mościbrody spotkali się przyrodnicy, naukowcy oraz miłośnicy bocianów białych, by „pożegnać” te piękne ptaki wyruszające w niebezpieczną drogę do Afryki. Nie mogliśmy wiedzieć, że dokładnie tego dnia, w niebezpieczną podróż wyruszy aż 6 siedleckich bocianów z nadajnikami. Rozpoczęliśmy bardzo poważnie.

Prezentację na temat badań nad wędrówkami bocianów przedstawili nam koledzy z Opolszczyzny: Joachim oraz Artur Siekierowie z Grupy Silesiana. W trakcie wystąpienia, zgromadzeni goście zadawali pytania, a dyskusji przewodniczył znany naukowej społeczności, nestor badań nad bocianem- Piotr Profus z Instytutu Ochrony Przyrody, Polskiej Akademii Nauk z Krakowa.
Następnie, krótkie wystąpienie do gości skierował dr Zbigniew Kwieciński reprezentujący Państwową Radę Ochrony Przyrody.
Grupę EkoLogiczną reprezentował Ireneusz Kaługa, który w swoim wystąpieniu opowiedział o historii oraz efektach badań nad bocianem białym na terenie powiatu siedleckiego.
Po części oficjalnej mieliśmy okazję delektować się przysmakami przygotowanymi dla nas przez Dwór Mościbrody oraz Mazowiecką Michę Szlachecką.
Czas degustacji umilał zebranym zespół „Kapitan Jacek”, przygrywający melodyjne Szanty.
Część muzyczną zamykał koncert znanego siedleckiego barda – Tadeusza Goca.
Najmłodsi uczestnicy festynu bawili się w parku, uczestnicząc w grach i malując twarze.
Organizatorem festynu była Grupa EkoLogiczna.
Partnerem Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, oddział w Siedlcach, Dwór Mościbrody i Mazowiecka Micha Szlachecka.
Wszystkim uczestnikom, oraz tym, którzy wsparli organizację naszego festynu serdecznie dziękujemy!